Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Antradienis, 18 Lapkritis 2014 21:17

Startuoja VIII Lietuvos mokinių parlamentas

 

Urtė JAKUBAUSKAITĖ, IIIf klasė

 

Lapkričio 4 dieną vykusiame antrajame rinkimų ture į Lietuvos mokinių parlamentą (LMP) buvo išrinkta beveik 100 mokinių iš įvairių Lietuvos regionų. Visi nekantravo kuo greičiau pradėti darbą. Ilgai laukti neteko – jau lapkričio 11-ąją prasidėjo tris dienas trukę mokymai Druskininkuose.

Trumpai miegoję, ilgai keliavę, 11 valandą jau visi kartu sėdėjome salėje. Susitikimą pradėjome šiek tiek nedrąsiai – susėdę ratu kiekvienas prisistatėme. Vėliau žaidėme įvairius susipažinimo žaidimus: grupėse pasakojome apie savo veiklas, pomėgius. Po pietų kibome į rimtesnius darbus – analizavome įvairias problemas, pristatėme savo mokyklų gerąsias puses, vieni iš kitų sėmėmės idėjų. Vakare turėjome laiko ir susipažinti su nuostabiaisiais Druskininkais – vyko orientacinės varžybos, kurių metu sužinome tikrai nemažai įdomybių.

Kitą dieną dalyvavome keturiose labai skirtingose paskaitose, kurios visos buvo išties įdomios: bendradarbiavimas komandoje, LMP darbo etika, vidinė ir išorinė komunikacija bei interesų deklaravimas. Pastarąjį užsiėmimą vedė Transparency International Lietuva komanda. Labai įdomus svečias Gabrielius Liaudanskas – Svaras kalbėjo kūrybiškumo tema bei noriai atsakinėjo į visus mūsų klausimus.

Trečią dieną buvusių LMP kadencijų nariai pasakojo mums apie komitetus, regionų veiklą, darbo grupes. Supratome, kad visada, kai tik iškils klausimų, turėsime į ką kreiptis – visi bendravo labai nuoširdžiai, stengėsi padėti ir suteikti daug ateityje praversiančių žinių. Po pietų mokymai Druskininkuose baigėsi, išvažiavome į Vilnių – ten kitas dvi dienas vyko mūsų naujosios kadencijos sesija.

Lapkričio 14-ąją darbavomės LR Seimo Kovo 11-osios salėje. Išklausius Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės,  švietimo ir mokslo viceministrės Natalijos Istominos, Pilietinių iniciatyvų centro direktoriaus Girvydo Duoblio, Lietuvos moksleivių sąjungos pirmininko Antano Mikalausko bei LMP buvusių kadencijų narių sveikinimo kalbų, mums buvo įteikti pažymėjimai, liudijantys, kad nuo tos dienos mes visi tapome oficialūs VIII Lietuvos mokinių parlamento kadencijos nariai. Vėliau išsirinkome pirmininkę. Ja tapo Gabrielė Makarevičiūtė. Tai pirmoji LMP pirmininkė mergina. Taip pat buvo išrinkti ir du jos pavaduotojai — Deimantas Tumas bei Edvardas Monstvilas.

Kitą dieną posėdis vyko Švietimo ir mokslo ministerijos Ovaliojoje salėje – diskutavome apie įvairias problemas, kurias įžvelgia mokiniai mokyklose ar savo miestuose. Po pietų išsiskirstėme namo. Buvo labai sunku atsisveikinti, nes per tas penkias dienas tapome labai artimi, supratome, kiek bendrų idėjų, siekių ir interesų mus sieja. Gaila, kad kitos sesijos laukti teks ilgai – ji vyks tik po pusmečio. Tačiau mes jau spėjome išsikelti nemažai problemų ir pradėjome jomis domėtis, tad per pusmetį teks susitikti dar tikrai ne vieną kartą.

Labai smagu, kad Lietuvos mokinių parlamente susirinko tiek daug motyvuotų žmonių, kurie neketina sėdėti vienoje vietoje ir burbėti dėl kažko, kas jiems atrodo neteisinga. Mes norime kuo geriau atstovauti Lietuvos mokinių interesams, visada išklausyti kitų nuomones ir keisti tai, kas mums atrodys netinkama. Tikime, kad dideliu noru ir atkaklumu per ateinančius dvejus metus galima nuveikti labai daug šaunių darbų.

Jei kilo klausimų ar tiesiog žinote, ką Jūs norėtumėte pakeisti, tik nenumanote, kaip ir į ką reiktų kreiptis, — visuomet rašykite man, Urtei Jakubauskaitei, Panevėžio regiono pirmininkei. Lauksiu Jūsų laiškų :)

1
2
3
4
1/4 
start stop bwd fwd