Priėmimas į gimnaziją

Informacija apie priėmimą 2020-2021 m.m.
Rekomendacijos ir reikalavimai švietimo įstaigoms dėl COVID-19 prevencijos
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Šeštadienis, 18 Spalis 2014 11:20

Gimnazistai tobulinosi sostinėje

 

Rugilė NARBUTAITĖ

 

Mūsų gimnazijos mokiniai labai džiaugiasi turėdami galimybę pasirinkti biotechnologijos pamokas ir naudotis neseniai įrengta laboratorija. Joje įgytos žinios gimnazistams pravertė spalio 9-10 dienomis Vilniuje, kai jie, lydimi mokytojų Vaidilutės Nausėdienės ir Laimos Dyburienės, dirbo Biotechnologijos instituto laboratorijose.

16 gimnazistų, kurie domisi gamtos mokslais ir svarsto apie šios srities studijas, kartu su Vilniaus licėjaus ir Šiaulių Didždvario gimnazijos mokiniais atliko septynis laboratorinius darbus. Jie tyrė tikslinio rekombinantinio baltymo raišką E.coli ląstelėse, kompiuteriu modeliavo biomolekules, atliko baltymo susirišimo su ligandu tyrimą, arabidopsis augalų genotipinę analizę bei fermentinę esterių sintezę. Labai įdomi buvo imunofermentinė analizė: antikūnų titro nustatymas ir E.coli ląstelių transformacija, naudojant plazmidinę DNR.

Be to, gimnazistai klausėsi paskaitų „Kas yra epigenetika?“, „Augalų molekulinis pasaulis“ bei  „Mokomoji genų inžinerijos laboratorija ir genų konstruktorius“.

Įgyta patirtis labai vertinga ir įdomi. Tikimės, kad projektas padės mokiniams apsispręsti renkantis profesiją.