Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Pirmadienis, 23 Birželis 2014 11:41

Seniesiems gimnazijos rūmams – 130 metų

 

Jau 130 metų miestą puošia Juozo Balčikonio gimnazijos rūmai. Nesuklysime sakydami, kad tai vienas gražiausių Panevėžio pastatų. Jis saugomas kaip kultūros vertybė ir yra įregistruotas Lietuvos Respublikos kultūros paveldo registre. Kokia pastato atsiradimo istorija?

Vidurinė mokykla, mūsų gimnazijos pirmtakė, Panevėžyje veikė nuo 1727 metų, tačiau 19-ajame amžiuje Rusijos imperijos valdžia du kartus, 1832 ir 1865 metais, buvo uždariusi mokyklą dėl mokytojų ir mokinių dalyvavimo sukilimuose prieš Rusijos valdymą. Kiekvieną kartą mokykla netekdavo savo pastatų. Kai 1881 metais, Panevėžio bajorų prašymu, Rusijos imperatorius pasirašė nutarimą, leidžiantį įkurti vidurinę mokyklą Panevėžyje, patalpų jai nebuvo. Panevėžio bajorų maršalkos (vado) Povilo Puzino iniciatyva buvo sudarytas mokyklos statybos komitetas, kuris turėjo rūpintis reikalingomis lėšomis ir pačia statyba.

Mokyklos statyba vyko 1883-1884 metais. Labai greitai miesto pakraštyje išaugo gražūs rūmai, kuriuose įsikūrė Panevėžio realinė mokykla (taip tuomet buvo vadinama mūsų gimnazija). Mokyklos pastato projekto autorius buvo architektas A.Bykovskis. Statybos darbams vadovavo inžinierius Z.Liackas. Mokyklos rūmų atidarymo ir šventinimo iškilmės įvyko 1884 metų rugsėjo 21 dieną.

Vėlesniais laikais mokykla plėtėsi. 1966 metais buvo pastatytas trijų aukštų priestatas ir sporto salė. 1975 metais pastačius dar vieną priestatą, gimnazijos pastatai įgavo stačiakampio formą su vidiniu kiemu. Nors visi suprantame, kad gimnazijos esmė ne pastatai, o žmonės, vis dėlto malonu žinoti, kad mes dirbame, mokome ir mokomės rūmuose, turinčiuose seną ir garbingą istoriją.

Išsamiau susipažinti su gimnazijos rūmų statybos istorija ir architektūrinėmis ypatybėmis galima V.Baliūno knygoje ,,Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija“, gimnazijos istorijos muziejuje. Be to, besidominčiųjų dėmesiui pateikiame gimnazijos 2008 metų laidos abituriento, Vilniaus universiteto paveldosaugos magistro darbą apie Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos, kaip Lietuvos Respublikos kultūros paveldo objekto, vertingąsias savybes. 

Tado Žižiūno darbas