Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Sekmadienis, 27 Balandis 2014 10:17

Tarp geriausiųjų – ir mūsų gimnazistai

 

Erika TUMĖNAITĖ, Lietuvos matematikos konkurso KENGŪRA organizacinio komiteto narė

 

Mokyklas pasiekė tarptautinio matematikos 2014 metų konkurso KENGŪRA rezultatai. Jie palankūs ir mūsų gimnazijai. Sveikiname į geriausiųjų Lietuvoje 50-ukus patekusius mūsų gimnazistus: Vykintą Pliavgą (Ia), Tautvydą Karvelį (IIIg), Patriciją Šapokaitę (IIIa), Beną Kiršą (IIIa), Džiugą Šmigelskį (IIId), Jokūbą Ruibį (IVg).

Matematikos konkursas KENGŪRA ne veltui vadinamas tarptautiniu. Tiems, kurie dar nėra girdėję: KENGŪRA pas mus atšuoliavo, kaip ir galima būtų atspėti, iš pačios Australijos, kurioje tas konkursas yra neįtikėtinai populiarus – jame dalyvauja apie 90 (!) procentų moksleivių. Šį mielą gyvūną 1991 metais priėmė Prancūzijos matematikos mylėtojai. Netrukus konkurso idėja pasklido visoje Europoje. Susižavėjimas augo, ir daugelis šalių ėmėsi organizuoti panašius renginius, tad 1994 metais buvo įkurta asociacija „KENGŪRA be sienų“, kuriai dabar priklauso per 50 šalių iš 4 žemynų. Lietuvą KENGŪRA pasiekė 1995 metais. Taigi pas mus ši „matematikė“ gyvuoja jau 19 metų. Konkursas kelia didžiulį susidomėjimą, jo užduotys sudaro galimybę praleisti daug malonių akimirkų su matematika.

2014 m. tarptautiniame matematikos konkurse KENGŪRA dalyvavo 56383 matematikos mėgėjų iš Lietuvos. Panevėžio mieste konkurse dalyvauti užsiregistravo 2145, o mūsų gimnazijoje – 221  mokinys. Aktyviausiai konkurse dalyvavo IVf ir IVg klasių gimnazistai.