Priėmimas į gimnaziją

Renginiai būsimiesiems pirmokams ir jų tėveliams
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Pirmadienis, 26 Kovas 2012 11:50

 

Iš Mažeikių – su neužmirštamais įspūdžiais ir medaliais

Renata BURBAITĖ, mokytoja

 

Kovo 22 d. kovingai nusiteikę ir apsiginklavę nešiojamaisiais kompiuteriais aštuoni gimnazistai išvažiavo į Mažeikius dalyvauti 23-iosios Lietuvos mokinių informatikos olimpiados finale. Jau kelionės metu paaiškėjo, kad bus tikrai įdomu – autobusiuke virė aršios „protmūšio“ kovos.

Mažeikiuose „Palmos“ viešbutyje mus pasitiko Gabijos gimnazijos mokytojai ir mokiniai. Labiausiai nudžiugino, kad 24 valandas per parą galėsime naudotis internetu.

Įsikūrėme, pailsėjome, o po to buvome palydėti į gimnaziją. Nuo viešbučio iki gimnazijos sparčiu žingsniu – apie 15-20 minučių. Mes perėjome geležinkelį, po to klaidžiais kiemais (taip tada atrodė J) pasiekėme galutinį kelionės tikslą. Papietavę skubėjome į olimpiados atidarymą, kuriame olimpiados dalyvius sveikino gimnazijos mokinių meniniai kolektyvai. Pagal dienotvarkę, po atidarymo olimpiados dalyviai turėjo susipažinti su darbo vietomis ir kompiuterine technika, tačiau dėl techninių kliūčių šis dienotvarkės punktas buvo perkeltas į 22 valandą vakaro. Programuotojai žino, kad serveris „neužsikuria“ tada, kai to labiausiai reikia, todėl labai nenusiminė ir iki vakarienės puikiai praleido laiką boulingo turnyre. Po vakarienės viešbutyje sugrįžome atgal į gimnaziją. Gimnazijos mokytojas Juozas kantriai laukė, kol visi susirinks, kad tamsoje vieni nepasiklystume.

Kitą rytą po pusryčių viešbutyje tuo pačiu keliu vėl pasiekėme gimnaziją, ten olimpiados dalyviai penkias valandas sprendė užduotis, o mokytojai dalyvavo UAB „Baltic Orbis“ seminare „Spindinčios mokinio akys, arba robotukai klasėje“. Po pietų visi norintieji galėjo dalyvauti ekskursijoje į AB „ORLEN Lietuva“ naftos perdirbimo įmonę. IT direktorius pasakojo apie įmonėje naudojamą techninę ir programinę įrangą. Po to autobusu apvažiavome visą įmonės teritoriją (apie 800 ha). Mus lydėjęs vienas iš įmonės darbuotojų įdomiai papasakojo apie pagrindinius technologinio proceso etapus. Deja, išlipti iš autobuso mums neleido, nes įmonė dabar neorganizuoja ekskursijų, tačiau olimpiados dalyviams buvo padaryta išimtis. Neleido ir fotografuoti, nes tokia yra įmonės nuostata. Po ekskursijos olimpiados dalyviai skubėjo į dienos uždavinių sprendimų aptarimą ir nekantriai laukė pirmosios dienos rezultatų. Vėliau laukė vakarienė viešbutyje ir bendravimas su senais ir naujais draugais.

Šeštadienio priešpietę kartojosi penktadienio scenarijus: pusryčiai, kelionė pėstute į gimnaziją ir nauji uždaviniai. Kol mokiniai sprendė uždavinius, mokytojai išklausė prof. V. Dagienės paskaitą „Informatikos ir informacinių technologijų mokymo kryptys pasaulyje ir Lietuvoje“ ir aplankė Mažeikių muziejaus parodą „Moderni baltų genčių istorija“ bei išmoko iš beržo tošies kurti nuostabius dalykus. Aplankę muziejų juokavome, kad įgijome gaminių iš beržo tošies meistro specialybę. Grįždami į gimnaziją, žvilgsniu ieškojome beržų ir planavome, ką būtų galima pasigaminti iš beržo tošies. Papietavę olimpiados dalyviai ir jų mokytojai dirbo aktų salėje: Paulius Briedis suprantamai papasakojo apie dirbtinį intelektą, o Barclays projektų vadovas – apie Barclays technologijų centrą Lietuvoje. Aptarę uždavinių sprendimus, olimpiados dalyviai skubėjo į viešbutį, kur po vakarienės laukė olimpiados „vinis“ – robotiada.

Robotiadoje dalyvaujančios komandos turėjo sukurti sumo robotą, kuris varžysis su kitos komandos sumo robotu. Robotiadą laimėjo komanda „Skaldyk ir valdyk“, kurios pagrindą sudarė mūsų gimnazistai: Edgaras Liberis, Antanas Kascėnas, Justinas Bikulčius, Tomas Čerškus. Antroji vieta skirta jungtinei mokinių komandai „Tavo tėvas“. Garbingą trečiąją vietą laimėjo jungtinė mokytojų ir dėstytojų komanda „Marsiečiai“. Man buvo ypač sudėtinga: kaip mokytoja sirgau už savo mokinius, kaip komandos „Marsiečiai“ narė – už savąją komandą. Oficialiai robotų kautynės baigėsi sekmadienio naktį (1 valandą 30 minučių), realiai – sekmadienį 7 valandą, kai išsiskirstė paskutinieji robotų fanatikai.

Sekmadienio pusryčiai buvo ypatingi: daugelis pusryčiavo dar neatsibudę. Dalis prabudo pėstute keliaudami į gimnaziją, kita dalis – olimpiados uždarymui prasidėjus, dar kiti – renginiui įpusėjus, o kai kuriems buvo taip sunku atsikelti, kad net pramigo apdovanojimų ceremoniją (tarp tokių buvo ir vienas mūsiškis J). Visi olimpiados dalyviai nekantriai laukė galutinių olimpiados rezultatų. Rezultatai mūsiškiams labai palankūs: Karolis Vyčius (IIe klasė) ir Antanas Kascėnas (IIIc klasė) apdovanoti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro Pagyrimo raštais, Tomas Čerškus (IVd klasė) ir Ignas Žebrauskas (Ig klasė) – III vietos diplomais, Modesto Urbono (IIg klasė) sprendimai įvertinti II vieta. IIa klasės mokinys Titas Skrebė ir IIIe klasės mokiniai Edgaras Liberis ir Justinas Bikulčius gavo Mažeikių rajono savivaldybės dovanas. Visi olimpiados prizininkai ir Pagyrimo raštų laimėtojai bei jiems padėję mokytojai apdovanoti ekskursija į Barclays technologijų centrą. Visas kelionės išlaidas apmokės Barclays. Olimpiados prizininkai gavo Lietuvos kompiuterininkų sąjungos dovaną – galimybę išlaikyti ECDL nemokamai ir gauti tai patvirtinantį sertifikatą.

Olimpiada baigėsi. Grįžome labai pavargę, bet laimingi.

Ačiū gimnazijos direktoriui, kuris pirmadienį leido programuotojams gerai išsimiegoti J.


Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/sebglt/domains/senajbg.lt/public_html/images/stories/olimpiada2012