Priėmimas į gimnaziją

Priėmimas į gimnazija 2022-2023 m.m.
Gimnazijos virtuali mokymosi aplinka
Naujienos
Gimnazija
Veikla
Bendruomenė
Straipsnių archyvas
 
 
Elektroninis dienynas
Svetainės medis
JBG Facebooke
Patyčių dėžutė
Gimnazijos garbės kodeksas
Gimnazijos biblioteka
Gimnazijos biblioteka socialiniame tinkle Facebook
Gimnazijos robotikos klubas socialiniame tinkle Facebook
Pirmadienis, 04 Kovas 2013 18:56

Mugė viliojo kvapais ir garsais

 

Rita MIKNEVIČIENĖ, lietuvių kalbos mokytoja

 

Gimnazijoje, kaip ir visoje Lietuvoje, vertinamos tradicijos. Todėl kovo 4-ąją gimnazijos bendruomenė vėl buvo pakviesta į Kaziuko mugę.

Kaziuko mugės ištakos siekia XVII a. pradžią. 1636 m. Šventojo Kazimiero palaikai buvo perkelti į puošnią koplyčią Vilniaus katedroje. Tada Katedroje imti rengti šv. Kazimiero atlaidai, o neatskiriama atlaidų dalimi visada buvo vadinamasis „kermošius“ – po bažnytinių iškilmių vykstanti prekyba ir pasilinksminimai. Metams bėgant Kaziuko mugė tapo kasmetine, tradicine švente.

Šiemet jau antrąkart mugės kvapai, garsai kvietė ir mūsų gimnazijos bendruomenę. Pirmokai ir antrokai tapo kepėjais, mezgėjais, papuošalų gamintojais – įvairiausiais amatininkais – ir visus ragino pirkti savo gaminius. Mugėje nuostabiais velykiniais margučiais, knygų skirtukais ir kitais savo dirbiniais prekiavo svečiai – Panevėžio specialiosios mokyklos mokiniai.

Pirkėjai nesnaudė, į mugę sugužėjo taip, kaip kvietė skelbimas – nepamiršę šypsenos ir piniginės. Dėl pinigėlių galėjai derėtis – pardavėjai buvo geranoriški, dosnūs: paprašei, padejavai, kad laikai sunkūs, ir nuleido kainą. Būti šykščiam mugėje negalima – kitąmet pirkėjai aplenks.

O kitąmet mugė bus? Žinoma! Pradėkite ruoštis.

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
01/23 
start stop bwd fwd